Płytki z cegły rozbiórkowej
Mam przyjemność zaprezentować pierwszy wpis w kategorii manufaktury. Chłopaki z CEGŁA FOR YOU to pasjonaci. Z pomysłu na wykończenie ściany cegłą z rozbiórki starego budynku, zrodził się pomysł na biznes.
„Mogą różnić się odcieniem, strukturą, na niektórych znajdziemy pozostałości starej zaprawy lub tynku. Te wszystkie różnice sprawiają, że nasze płytki są wyjątkowe i jest to ich atut. To nie jest gipsowy odlew, nie ma dwóch identycznych ścian.”
Skupują, tną, montują, widać w tym pasję i zaangażowanie.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na autentyczność tego materiału. Widać znaczącą różnicę pomiędzy nową cegłą licówka zakupioną na składzie, a orgyinalną starą cegłą nadgryzioną zębem czasu.
Absolutyny HIT zero-waste!
Materiał w 100% ekologiczny. Stara cegła nie trafia na śmietnik, bądź w miejsce „przyjmę gruz”, tylko jest wykorzystywana do aranżacji nowych ścian.
Płytki licówki, środki, płytki podłogowe.. Nic się nie marnuje, wszystko zależy od pomysłu i aranżacji wnętrza.
Zastosowanie:
Pole do popisu dla projektantów!
Płytki można stosować zarówno w pomieszczeniach rustykalnych, loftowych, jak i supernowoczesnych.
Płytka podłogowa to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych płytek lub paneli. Układana najczęściej w tzw jodełkę będzie idealna do wnętrz, w których królują stare meble oraz drewno. Podłoga z cegły będzie pasować nie tylko do wnętrz typowo rustykalnych, świetnie sprawdzi się również w bardziej nowoczesnych wnętrzach, którym nada ciepła i wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Płytki podłogowe przy zastosowaniu odpowiednich mrozoodpornych materiałów (klej, fuga) mogą być również stosowane na zewnątrz np. jako podłoga tarasu lub altany.
Płytki ścienne w trzech odmianach:
Retro: wycinane są z zewnętrznej części cegły. Charakteryzuje się najczęściej nierówną powierzchnią, na której widać działanie czasu. Na licach pochodzących z cegieł rozbiórkowych mogą znajdować się też resztki zaprawy.
Lico: płytka wycięta z podstawy cegły ( górne i dolne lico). Płytka ta charakteryzuje się równa linią boczną. Czołowa struktura płytki jest porowata oraz może posiadać resztki zaprawy lub tynku
Klasyczna: płytka wycięta ze środkowej części cegły. Charakteryzuje się równą powierzchnią. Wyjątkową cechą płytek wyciętych ze środka cegieł jest ich struktura. Stare cegły mają wyjątkowe, często zaskakujące wnętrze, często można tam znaleźć kamyczki oraz różne przebarwienia co nadaje tym płytkom wyjątkowego charakteru. Takie płytki idealnie nadają się do dekoracji również nowoczesnych wnętrz.